Залишити скаргу на якість продукту

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію відповідальній особі за фармаконагляд в Україні за допомогою електронної адреси vet.ukraine@bayer.com, або звернутись до компанії «Байєр» за телефоном +380 44 220 33 42 (внутрішній номер 1160).

закрити

За додатковою інформацією або зі скаргами звертайтеся за адресою:

ТОВ «БАЙЄР», вул. Верхній Вал, 4-Б
м. Київ, Україна 04071
Тел.: +380 44 220 33 42
Факс: +380 44 220 33 40

Або надсилайте свої питання у розділі «Запитайте у експерта»

закрити

Як дізнатися, чи є у улюбленця вушний кліщ?

1. Зверніть увагу, чи є надлишок сірки.

Вушні кліщі провокують клітини, що вистилають вушний канал, виробляти більшу кількість сірки, це своєрідний механізм захисту. Зазвичай сірка виглядає як темна воскоподібна маса, коричневого або чорного кольору, і може бути помилково прийнята за бруд в вусі. Іноді можна помітити неприємний запах із вуха.

2. Поспостерігайте, якщо у тварини є ознаки свербіння.

Вушні кліщі викликають роздратування, тому тварини часто чешуть уражене вухо, іноді трясуть головою. Розчісування може призвести до пошкодження шкіри вуха, що провокує додаткове інфікування, кровотечу та біль. У тварин, які страждають отодектозом тривалий період часу, у вушному каналі з'являються запальні поліпи і кров'яні пухирі. У важких випадках отодектоз може посилитися до гнійного запалення вуха, втрати рівноваги при ходьбі та глухоти.

3. Придивіться до положення тіла тварини.

При отодектозі голова тварини часто схилена в сторону ураженого вуха. Це ознака дискомфорту, який спровокований болем в області вуха.

4. Перевірте інших тварин, які знаходяться в контакті.

Вушний кліщ легко передається між тваринами тому, якщо Ви запідозрили проблему в однієї тварини, швидше за все інші теж вражені, навіть якщо очевидних ознак немає. Це необхідно враховувати при лікуванні: якщо Ви пролікували тільки одну тварину, інші можуть служити постійним джерелом зараження. Для успішної боротьби з вушних кліщем необхідно пролікувати всіх тварин, які знаходяться у близькому контакті.

5. Зверніться до ветеринарного лікаря, якщо Ви помітили хоча б один з перерахованих симптомів.

За допомогою мікроскопа або ауріскопа (приладу для огляду вуха, горла і носа) ветеринарний лікар зможе точно поставити діагноз: виявити вушних кліщів, переконатися, що барабанна перетинка ціла, що вкрай важливо перед призначенням лікування.

закрити

5 порад власникам хвостатих стосовно захисту від кліщів

Своєчасно проводьте обробку тварин спеціальними засобами захисту. Нашийники або ж краплі краще застосувати за декілька днів до планового виходу на природу. Дату наступної планової обробки також важливо не забути.

Ветеринари рекомендують оглядати тварину щоразу після прогулянки на наявність прикріплених кліщів, навіть якщо Ви застосовуєте спеціальні засоби захисту.Дотримуйтеся рекомендацій інструкції із застосування препарату для захисту від кліщів. Найчастіша помилка – нашийник, що вільно теліпається на шиї тварини. Простір між нашийником та шиєю повинен бути таким, щоб Ви могли просунути 2 пальці, прикладаючи обидва до шиї тварини.

Зважте улюбленця перед вибором препарату для захисту від кліщів. Таким чином Ви підберете препарат відповідно до ваги тварини та уникнете неправильного дозування.Грумінг також допомагає захистити хвостатих від кліщів.

Ретельне та регулярне вичісування тварини знижуєте ризик прикріплення кліща. Влітку також бажано використовувати шампуні із акарицидним ефектом як допоміжний засіб захисту.

Якщо Ви надаєте перевагу засобам захисту від кліщів та бліх у вигляді нашийника, тоді Вам варто ознайомитися детальніше з усіма вигодами Форесто®.

Якщо Ви фанат крапель – тоді Вам варто познайомитися із препаратом Адвантікс® ближче.