Залишити скаргу на якість продукту

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію відповідальній особі за фармаконагляд в Україні за допомогою електронної адреси vet.ukraine@bayer.com, або звернутись до компанії «Байєр» за телефоном +380 44 220 33 42 (внутрішній номер 1160).

закрити

За додатковою інформацією або зі скаргами звертайтеся за адресою:

ТОВ «БАЙЄР», вул. Верхній Вал, 4-Б
м. Київ, Україна 04071
Тел.: +380 44 220 33 42
Факс: +380 44 220 33 40

Або надсилайте свої питання у розділі «Запитайте у експерта»

закрити

Як дізнатися, чи є у улюбленця вушний кліщ?

1. Зверніть увагу, чи є надлишок сірки.

Вушні кліщі провокують клітини, що вистилають вушний канал, виробляти більшу кількість сірки, це своєрідний механізм захисту. Зазвичай сірка виглядає як темна воскоподібна маса, коричневого або чорного кольору, і може бути помилково прийнята за бруд в вусі. Іноді можна помітити неприємний запах із вуха.

2. Поспостерігайте, якщо у тварини є ознаки свербіння.

Вушні кліщі викликають роздратування, тому тварини часто чешуть уражене вухо, іноді трясуть головою. Розчісування може призвести до пошкодження шкіри вуха, що провокує додаткове інфікування, кровотечу та біль. У тварин, які страждають отодектозом тривалий період часу, у вушному каналі з'являються запальні поліпи і кров'яні пухирі. У важких випадках отодектоз може посилитися до гнійного запалення вуха, втрати рівноваги при ходьбі та глухоти.

3. Придивіться до положення тіла тварини.

При отодектозі голова тварини часто схилена в сторону ураженого вуха. Це ознака дискомфорту, який спровокований болем в області вуха.

4. Перевірте інших тварин, які знаходяться в контакті.

Вушний кліщ легко передається між тваринами тому, якщо Ви запідозрили проблему в однієї тварини, швидше за все інші теж вражені, навіть якщо очевидних ознак немає. Це необхідно враховувати при лікуванні: якщо Ви пролікували тільки одну тварину, інші можуть служити постійним джерелом зараження. Для успішної боротьби з вушних кліщем необхідно пролікувати всіх тварин, які знаходяться у близькому контакті.

5. Зверніться до ветеринарного лікаря, якщо Ви помітили хоча б один з перерахованих симптомів.

За допомогою мікроскопа або ауріскопа (приладу для огляду вуха, горла і носа) ветеринарний лікар зможе точно поставити діагноз: виявити вушних кліщів, переконатися, що барабанна перетинка ціла, що вкрай важливо перед призначенням лікування.

закрити

7 фактів про дирофіляріоз, які глибоко Вас здивують


  1. Дирофіляроз – небезпечне гельмінтозне захворювання, що здатне викликати незворотні зміни в життєво-важливих органах – легенях, серці. Тривалість життя дорослих паразитів в організмі тварин до 5-7 років. Чим довше тварина хворіє, тим більш значимі та важкі зміни відбуваються в організмі.

  2. Хворіють на дирофіляріоз не лише собаки, а й коти, а також дикі м’ясоїдні тварини. В центральних регіонах України ураженість собак досягає 45,16%!

  3. На території України реєструються 2 види дирофілярій: одні паразитують під шкірою, інші - у серці та легеневій артерії. В організмі хворої тварини можуть паразитувати одночасно до 250 особин дирофілярій.

  4. image01

  5. Переносники захворювання – комарі. Личинки дирофілярій проникають в організм жертви під час укусу комара. Є дані стосовно того, що не лише комарі здатні переносити личинок дирофілярій, а й блохи також.

  6. image01

  7. Захворювання небезпечне для людей: починаючи із 1997 року захворюваність на дирофіляріоз в Україні серед людей зросла у 30 разів.

  8. image01
  9. 1 статевозріла дирофілярія здатна виділяти у кровоносне русло до 30.000 личинок щодня. Личинки, пробуравлюючи ходи у тканинах, спричиняють їх пошкодження, запалення та закупорку просвіту судин.

  10. Лікування складне та довготривале. Найкращий спосіб уникнути дирофіляріозу – профілактика. - щомісячна обробка препаратами для захисту від укусів комарів, наприклад, Адвантікс®; - специфічна обробка препаратами для знищення личинок дирофілярій, наприклад Адвокат®: обобку слід проводити щомісяця, починаючи за 1 місяць до сезону активності комарів, і закінчуючи через 2 місяці після його завершення.


Проект Чернова В. «Дирофиляриоз в Украине и России» http://dirovet.info

Дахно Ю.І. Дирофиляриоз у собак – диагностика, лечение и методы борьбы.

Т. М. Павліковська, Р. В. Саламатін, В. М. Свита, О. С. Сагач, С. М. Ніколаєнко, В. В. Корнюшин Актуальність проблем дирофіляріозу в Україні. «Мир ветеринарии», №3 2014 р.