Залишити скаргу на якість продукту

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію відповідальній особі за фармаконагляд в Україні за допомогою електронної адреси vet.ukraine@bayer.com, або звернутись до компанії «Байєр» за телефоном +380 44 220 33 42 (внутрішній номер 1160).

закрити

За додатковою інформацією або зі скаргами звертайтеся за адресою:

ТОВ «БАЙЄР», вул. Верхній Вал, 4-Б
м. Київ, Україна 04071
Тел.: +380 44 220 33 42
Факс: +380 44 220 33 40

Або надсилайте свої питання у розділі «Запитайте у експерта»

закрити

Як дізнатися, чи є у улюбленця вушний кліщ?

1. Зверніть увагу, чи є надлишок сірки.

Вушні кліщі провокують клітини, що вистилають вушний канал, виробляти більшу кількість сірки, це своєрідний механізм захисту. Зазвичай сірка виглядає як темна воскоподібна маса, коричневого або чорного кольору, і може бути помилково прийнята за бруд в вусі. Іноді можна помітити неприємний запах із вуха.

2. Поспостерігайте, якщо у тварини є ознаки свербіння.

Вушні кліщі викликають роздратування, тому тварини часто чешуть уражене вухо, іноді трясуть головою. Розчісування може призвести до пошкодження шкіри вуха, що провокує додаткове інфікування, кровотечу та біль. У тварин, які страждають отодектозом тривалий період часу, у вушному каналі з'являються запальні поліпи і кров'яні пухирі. У важких випадках отодектоз може посилитися до гнійного запалення вуха, втрати рівноваги при ходьбі та глухоти.

3. Придивіться до положення тіла тварини.

При отодектозі голова тварини часто схилена в сторону ураженого вуха. Це ознака дискомфорту, який спровокований болем в області вуха.

4. Перевірте інших тварин, які знаходяться в контакті.

Вушний кліщ легко передається між тваринами тому, якщо Ви запідозрили проблему в однієї тварини, швидше за все інші теж вражені, навіть якщо очевидних ознак немає. Це необхідно враховувати при лікуванні: якщо Ви пролікували тільки одну тварину, інші можуть служити постійним джерелом зараження. Для успішної боротьби з вушних кліщем необхідно пролікувати всіх тварин, які знаходяться у близькому контакті.

5. Зверніться до ветеринарного лікаря, якщо Ви помітили хоча б один з перерахованих симптомів.

За допомогою мікроскопа або ауріскопа (приладу для огляду вуха, горла і носа) ветеринарний лікар зможе точно поставити діагноз: виявити вушних кліщів, переконатися, що барабанна перетинка ціла, що вкрай важливо перед призначенням лікування.

закрити

Осінь. В чому особливості сезонного догляду за улюбленцями?

Ось і прийшла до нас жовтокоса осінь, діти – до школи, тварини – додому. Після літніх відпусток, поїздок на дачу та на природу не забудьте зробити генеральне прибирання: очистити організм улюбленця від непроханих гостей. Оскільки світ паразитів надзвичайно розмаїтий, то в зоні ризику може опинитися будь-який орган. Наприклад, серед різноманіття гельмінтів існують ті, що місцем свого перебування обирають не лише шлунково-кишковий тракт, а й легені, серце, підшкірну клітковину. Саме тому час від часу корисно скористатися комплексним препаратом та позбутися усіх паразитів одним махом.

Ще одним приводом для особливої уваги до цього аспекту догляду за улюбленцем є те, що певні паразити небезпечні і для людей. Зокрема токсокари та дирофілярії, що є небезпечними гельмінтами собак і котів та здатні викликати ураження життєво-важливих органів, паразитують також і у людей.

Лікарі-паразитологи зазначають, що В Україні захворюваність людей на дирофіляріоз раніше була рідкістю, але зараз хвороба переходить у ранг поширеної і введена до облікового реєстру паразитарних хвороб людини.

Втім, вихід є, і полягає він у регулярній профілактиці паразитарних хвороб у домашніх улюбленців, тоді і для людей загрози не буде. Позбутися різних видів гельмінтів, в тому числі і дирофілярій, шкірних кліщів та бліх лише за допомогою 1 засобу зараз уже не фантастика, а цілком можлива реальність.

Доручіть це завдання препарату Адвокат® для собак або Адвокат® для котів, вони доступні в Україні та вільно продаються у зоомагазинах та ветеринарних аптеках.


У статті використано матеріали Львівського Порталу