Залишити скаргу на якість продукту

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію відповідальній особі за фармаконагляд в Україні за допомогою електронної адреси vet.ukraine@bayer.com, або звернутись до компанії «Байєр» за телефоном +380 44 220 33 42 (внутрішній номер 1160).

закрити

За додатковою інформацією або зі скаргами звертайтеся за адресою:

ТОВ «БАЙЄР», вул. Верхній Вал, 4-Б
м. Київ, Україна 04071
Тел.: +380 44 220 33 42
Факс: +380 44 220 33 40

Або надсилайте свої питання у розділі «Запитайте у експерта»

закрити

Як дізнатися, чи є у улюбленця вушний кліщ?

1. Зверніть увагу, чи є надлишок сірки.

Вушні кліщі провокують клітини, що вистилають вушний канал, виробляти більшу кількість сірки, це своєрідний механізм захисту. Зазвичай сірка виглядає як темна воскоподібна маса, коричневого або чорного кольору, і може бути помилково прийнята за бруд в вусі. Іноді можна помітити неприємний запах із вуха.

2. Поспостерігайте, якщо у тварини є ознаки свербіння.

Вушні кліщі викликають роздратування, тому тварини часто чешуть уражене вухо, іноді трясуть головою. Розчісування може призвести до пошкодження шкіри вуха, що провокує додаткове інфікування, кровотечу та біль. У тварин, які страждають отодектозом тривалий період часу, у вушному каналі з'являються запальні поліпи і кров'яні пухирі. У важких випадках отодектоз може посилитися до гнійного запалення вуха, втрати рівноваги при ходьбі та глухоти.

3. Придивіться до положення тіла тварини.

При отодектозі голова тварини часто схилена в сторону ураженого вуха. Це ознака дискомфорту, який спровокований болем в області вуха.

4. Перевірте інших тварин, які знаходяться в контакті.

Вушний кліщ легко передається між тваринами тому, якщо Ви запідозрили проблему в однієї тварини, швидше за все інші теж вражені, навіть якщо очевидних ознак немає. Це необхідно враховувати при лікуванні: якщо Ви пролікували тільки одну тварину, інші можуть служити постійним джерелом зараження. Для успішної боротьби з вушних кліщем необхідно пролікувати всіх тварин, які знаходяться у близькому контакті.

5. Зверніться до ветеринарного лікаря, якщо Ви помітили хоча б один з перерахованих симптомів.

За допомогою мікроскопа або ауріскопа (приладу для огляду вуха, горла і носа) ветеринарний лікар зможе точно поставити діагноз: виявити вушних кліщів, переконатися, що барабанна перетинка ціла, що вкрай важливо перед призначенням лікування.

закрити

Як підвищити імунітет улюбленця, аби вберегти від хвороб

Так само, як і ми, наші улюбленці постійно контактують із бактеріями, паразитами та вірусами. Саме імунна система охороняє організм улюбленців та допомагає боротися із інфекціями, запаленням, знижує ризик виникнення діабету, артриту, деяких серцевих захворювань та цілого ряду інших серйозних недуг. Підтримуючи імунітет улюбленця, Ви матимете здорового та щасливого пухнастика вдома, варто лише взяти до уваги кілька важливих порад.


Гігієна


Регулярне купання, розчісування, догляд за вухами, очима та кігтями допоможуть улюбленцеві у боротьбі із мікробами. Для тварин, котрі на дух не переносять водні процедури існують сухі шампуні, котрі не потрібно змивати. Стосовно купання котів, то деякі спеціалісти радять купати за необхідності, а інші – 1 раз на 2-3 місяці. Втім, слід завжди орієнтуватися на стан шерсті.


Чистота


Тримайте в чистоті, періодично мийте, усі предмети догляду за чотирилапим – іграшки, гребінці, аксесуари, лотки та інше. Регулярно періть килимки та лежанки для сну і відпочинку, обробляйте їх спеціальним спреєм для знищення бліх та їх личинок, впоратися із цією задачею цілком може спрей Больфо®. Справа в тім, що блохи абсолютно не перебірливі в їжі і можуть часто змінювати свою жертву, а відтак і переносити шкідливі мікроорганізми та глистів.


Здоровий кишечник


Важливим фактором захисту від хвороб є здоровий кишечник, адже більшість клітин імунітету зосереджена саме в кишечнику.
Для злагодженої роботи кишечника слід регулярно профілактувати в улюбленців глисти. Ці досить поширені паразитичні черви пошкоджують слизову оболонку кишечника, відкриваючи таким чином шлях для мікробів, а також негативно впливають на імунітет. Для лікування, а також з метою профілактики глистів, варто застосовувати Дронтал® плюс для собак або Дронтал® для котів 1 раз кожні 3 місяці.


Оптимальна годівля


Здорове збалансоване харчування високоякісним кормом – найкращий шлях до підтримки роботи імунної системи. Варто додавати до раціону продукти, які містять антиоксиданти: для собак підійдуть ягоди, морква, броколі. Для котів також корисним буде вживання овочів у відвареному вигляді – моркви, цвітної капусти, спаржевої квасолі. Спробуйте прослідкувати, що до вподоби Вашому улюбленцеві та включайте продукт кілька разів на тиждень до раціону.
Корисним для здоров’я хвостатих є риб’ячий жир, адже до його складу входять вітаміни та мікроелементи, що зміцнюють імунітет. Можна вибрати спеціальні добавки, але найкращим варіантом є додавати до раціону декілька разів на тиждень рибу – це може бути лосось, тріска або сардини. І, звісно, чиста та свіжа питна вода є важливою складовою здорового харчування.


Корисним для здоров’я хвостатих є риб’ячий жир, адже до його складу входять вітаміни та мікроелементи, що зміцнюють імунітет. Можна вибрати спеціальні добавки, але найкращим варіантом є додавати до раціону декілька разів на тиждень рибу – це може бути лосось, тріска або сардини. І, звісно, чиста та свіжа питна вода є важливою складовою здорового харчування.


Фізичне навантаження


Прогулянки та фізичні вправи є однаково корисними і для собак, і для котів - це чудова профілактика зайвих жирових відкладень та природна підтримка імунітету. Регулярно перевіряйте, чи не набрав Ваш улюбленець зайвої ваги, аби відкоригувати раціон та фізичні навантаження.


Стресу – ні!


Стресові ситуації є своєрідними вбивцями імунної системи, тому намагайтеся максимально вберегти улюбленця від них. Дотримуйтеся однакового режиму дня для чотирилапого, грайтеся та приділяйте час йому, уникайте негативних контактів із іншими тваринами або людьми. Враховуйте бажання та особливості характеру улюбленця.


Масаж


Чи знали Ви, що масаж є чудовим способом підтримки роботи імунітету Вашого улюбленця? Масаж покращує циркуляцію крові в м’язах та тканинах, позбавляє стресу та розслаблює пухнастика. Окрім того, таким чином Ви посилюєте емоційний зв’язок між вами.


Джерела: http://www.dogtrainingme.com/boost-your-dogs-immune-system