Залишити скаргу на якість продукту

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію відповідальній особі за фармаконагляд в Україні за допомогою електронної адреси vet.ukraine@bayer.com, або звернутись до компанії «Байєр» за телефоном +380 44 220 33 42 (внутрішній номер 1160).

закрити

За додатковою інформацією або зі скаргами звертайтеся за адресою:

ТОВ «БАЙЄР», вул. Верхній Вал, 4-Б
м. Київ, Україна 04071
Тел.: +380 44 220 33 42
Факс: +380 44 220 33 40

Або надсилайте свої питання у розділі «Запитайте у експерта»

закрити

Як дізнатися, чи є у улюбленця вушний кліщ?

1. Зверніть увагу, чи є надлишок сірки.

Вушні кліщі провокують клітини, що вистилають вушний канал, виробляти більшу кількість сірки, це своєрідний механізм захисту. Зазвичай сірка виглядає як темна воскоподібна маса, коричневого або чорного кольору, і може бути помилково прийнята за бруд в вусі. Іноді можна помітити неприємний запах із вуха.

2. Поспостерігайте, якщо у тварини є ознаки свербіння.

Вушні кліщі викликають роздратування, тому тварини часто чешуть уражене вухо, іноді трясуть головою. Розчісування може призвести до пошкодження шкіри вуха, що провокує додаткове інфікування, кровотечу та біль. У тварин, які страждають отодектозом тривалий період часу, у вушному каналі з'являються запальні поліпи і кров'яні пухирі. У важких випадках отодектоз може посилитися до гнійного запалення вуха, втрати рівноваги при ходьбі та глухоти.

3. Придивіться до положення тіла тварини.

При отодектозі голова тварини часто схилена в сторону ураженого вуха. Це ознака дискомфорту, який спровокований болем в області вуха.

4. Перевірте інших тварин, які знаходяться в контакті.

Вушний кліщ легко передається між тваринами тому, якщо Ви запідозрили проблему в однієї тварини, швидше за все інші теж вражені, навіть якщо очевидних ознак немає. Це необхідно враховувати при лікуванні: якщо Ви пролікували тільки одну тварину, інші можуть служити постійним джерелом зараження. Для успішної боротьби з вушних кліщем необхідно пролікувати всіх тварин, які знаходяться у близькому контакті.

5. Зверніться до ветеринарного лікаря, якщо Ви помітили хоча б один з перерахованих симптомів.

За допомогою мікроскопа або ауріскопа (приладу для огляду вуха, горла і носа) ветеринарний лікар зможе точно поставити діагноз: виявити вушних кліщів, переконатися, що барабанна перетинка ціла, що вкрай важливо перед призначенням лікування.

закрити

Поради для безпечних прогулянок із хвостатими взимку.

1. Доглядайте за шерстю.

  • Зимовий грумінг має бути поблажливим, аби не надмірно позбавити улюбленця шерсті.
  • Зрізайте хутро між подушечками пальців, адже на нього легко налипає сніг та бруд, в результаті чого виникає дискомфорт, або навіть біль під час руху.
  • Регулярно обробляйте від бліх та кліщів, адже ці паразити виживають за низьких температур та нападають при найменшій можливості. В нагоді стане нашийник Форесто®.   

2. Доглядайте за лапами.

  • Витирайте лапи після прогулянки теплою вологою ганчіркою, так Ви видалите налиплий бруд, кам’яну сіль, лід та хімічні речовини, що використовуються для розтоплення криги на тротуарах. Після витирання обов’язково витріть та висушіть лапи чистим сухим рушником.
  • Зволожуйте шкіру лап. Пересихання шкіри – загальнопоширена зимова проблема не лише у людей, а й у хвостатих. Придбайте спеціальний зволожуючий крем, або приготуйте його самостійно. Змащувати лапи слід перед прогулянкою, а також при поверненні додому після миття та висушування, це запобігає пересиханню та утворенню тріщин і ран.

3. Одягайте хвостатого.

В гардеробі улюбленця мусить обов’язково бути светр, котрий захистить в негоду від вітру, вологи, а гуляти в ньому буде значно тепліше. Більшість власників помилково вважають, що якщо у тварин є хутро, вони мусять легко витримувати низькі температури, але насправді це не так.

 

4. Уникайте переохолодження.

  • Перед прогулянкою погляньте на градусник, тому що на вулиці може бути значно холодніше, ніж Ви очікували. Якщо надворі холоднеча, потурбуйтесь про теплий одяг для улюбленця.
  • Гуляйте тротуарами та проторованими доріжками. Як тільки сніг потрапляє на шкіру в області живота, що не захищена хутром, тваринка швидко замерзає. Тому радимо уникати тривалих прогулянок у разі глибокого снігу.

5. Їжа на вулиці – табу.

  • Це правило актуальне завжди, але взимку воно архіважливе, бо і на поверхні, і в самому снігові повно шкідливих речовин: антифриз, хімічні речовини для танення льоду, дорожня сіль тощо.
  • Мисливський інстинкт часом проявляється абсолютно недоречно, і Ваш хвостатий може віднайти абсолютно некорисну смакоту. Аби вберегти його від зараження гельмінтами, пам’ятайте про регулярну (1 раз на 3 місяці) дегельмінтизацію, наприклад препаратом Дронтал® плюс для собак або Дронтал® для котів.   

6. Слідкуйте, аби чотирилапий не змерз

Скавчання, нявчання, облизування лап або тремтіння – це ознака того, що саме час повертатися додому. Втім, варто використовувати 1 практичне правило: якщо дуже холодно Вам, дуже холодно і Вашому хвостатому.

Хорошої та пухнастої зими Вам!

 

Використані матеріали: https://topdogtips.com/walking-dogs-in-winter/