Залишити скаргу на якість продукту

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію відповідальній особі за фармаконагляд в Україні за допомогою електронної адреси vet.ukraine@bayer.com, або звернутись до компанії «Байєр» за телефоном +380 44 220 33 42 (внутрішній номер 1160).

закрити

За додатковою інформацією або зі скаргами звертайтеся за адресою:

ТОВ «БАЙЄР», вул. Верхній Вал, 4-Б
м. Київ, Україна 04071
Тел.: +380 44 220 33 42
Факс: +380 44 220 33 40

Або надсилайте свої питання у розділі «Запитайте у експерта»

закрити

Як дізнатися, чи є у улюбленця вушний кліщ?

1. Зверніть увагу, чи є надлишок сірки.

Вушні кліщі провокують клітини, що вистилають вушний канал, виробляти більшу кількість сірки, це своєрідний механізм захисту. Зазвичай сірка виглядає як темна воскоподібна маса, коричневого або чорного кольору, і може бути помилково прийнята за бруд в вусі. Іноді можна помітити неприємний запах із вуха.

2. Поспостерігайте, якщо у тварини є ознаки свербіння.

Вушні кліщі викликають роздратування, тому тварини часто чешуть уражене вухо, іноді трясуть головою. Розчісування може призвести до пошкодження шкіри вуха, що провокує додаткове інфікування, кровотечу та біль. У тварин, які страждають отодектозом тривалий період часу, у вушному каналі з'являються запальні поліпи і кров'яні пухирі. У важких випадках отодектоз може посилитися до гнійного запалення вуха, втрати рівноваги при ходьбі та глухоти.

3. Придивіться до положення тіла тварини.

При отодектозі голова тварини часто схилена в сторону ураженого вуха. Це ознака дискомфорту, який спровокований болем в області вуха.

4. Перевірте інших тварин, які знаходяться в контакті.

Вушний кліщ легко передається між тваринами тому, якщо Ви запідозрили проблему в однієї тварини, швидше за все інші теж вражені, навіть якщо очевидних ознак немає. Це необхідно враховувати при лікуванні: якщо Ви пролікували тільки одну тварину, інші можуть служити постійним джерелом зараження. Для успішної боротьби з вушних кліщем необхідно пролікувати всіх тварин, які знаходяться у близькому контакті.

5. Зверніться до ветеринарного лікаря, якщо Ви помітили хоча б один з перерахованих симптомів.

За допомогою мікроскопа або ауріскопа (приладу для огляду вуха, горла і носа) ветеринарний лікар зможе точно поставити діагноз: виявити вушних кліщів, переконатися, що барабанна перетинка ціла, що вкрай важливо перед призначенням лікування.

закрити

ТОП 5 порад для безпеки котиків взимку

Не зважаючи на те виходить Ваша киця на вулицю, чи постійно знаходиться вдома, взимку існують певні особливості догляду. Знаючи про них, Ви вбережете котика від неприємностей.

Ось список порад для господарів, аби котики почувалися безпечно та затишно за будь-якої погоди.

1. Вашому коту необхідні фізичні навантаження

Фізичне навантаження, свіже повітря та інсоляція, котрі дають нам прогулянки на свіжому повітрі, необхідні не лише собакам, а й котам. Коли дозволяє погода, обов’язково виходьте з котиком на прогулянку, використовуючи спеціальний повідок. Враховуйте, що у старих котів повільний кровообіг і їм складніше підтримувати температуру тіла, тому вони швидше замерзають. Тривалість прогулянки для таких котиків має бути коротшою.

Про догляд за шерстю та за лапами кота взимку можна прочитати тут.

2. Не дозволяйте мурчику переїдати

В холодну пору року деякі господарі збільшують кількість корму для улюбленців. Збільшення кількості калорій котам, які живуть на вулиці, буде цілком доречним, а от домашнім муркотунам - зайвим. Перегодовування може викликати ожиріння, що в свою чергу призводить до численних проблем зі здоров’ям улюбленця. Тому господарям домашніх котів варто дотримуватися звичайного режиму годування мурчика. Зі збільшенням фізичної активності радимо годувати улюбленця їжею багатою на білок.

3. Потурбуйтеся про наявність води

Киці схильні до зневоднення взимку так само, як і влітку. Пильнуйте, щоб у вільному доступі завжди була свіжа вода, адже зневоднення може стати причиною серйозних проблем із нирками. Коли вмикають опалення, вода випаровується швидше, і тому враховуйте, що доливати її доведеться частіше.

4. Облаштуйте коту тихе, затишне місце,  якщо до Вас прийшли гості

Зима – це святковий і чарівний час, що знаменує собою численні візити родичів і друзів. Коти полюбляють усамітнення, а повний дім гостей завдає їм сильного стресу. Підготуйте окрему тиху кімнату для улюбленця, де б він міг сховатися від галасу і метушні.

Подбайте також про комплексну профілактику бліх, коростяних кліщів та круглих гельмінтів. Ці паразити заносяться у дім разом із вуличним брудом, а коли гостей багато, то і ризик зараження улюбленця стає вищим. В нагоді стане препарат Адвокат® для котів.

5. Подбайте про тепле місце для сну

Взимку коти, які сплять на підлозі, мають ризик застудитися. Уникайте розташування лежанки на протязі, біля дверей або вікон. Подбайте, про те, щоб лежанка кота була теплою та м’якою і лежала не на підлозі. Так улюбленцю буде тепліше і затишніше.

В холодну пору року, як не диво, загострюється проблема бліх, а отже може знадобитися посилений захист. Доповненням до основного засобу захисту від бліх є спрей, котрий здатен знищити бліх та їх личинок і на тварині, і на лежанці – наприклад, Больфо® спрей.